»»» ممنون که از وبلاگ من دیدن میکنید،یادگاریهای شما دلگرمی برای ادامه کار هست پس نظر یادتون نره «««

–––•(-•سکوت•-)•––– - گرارش دادگاه ابطحی

شنبه 3 مرداد 1388

گرارش دادگاه ابطحی

نویسنده: اشکان   طبقه بندی: مختلف، 

گزارش کامل  از دادگاه متهمان آشوب های اخیر-1
ابطحی: در انتخابات تقلب نشد
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات بیش از 100 تن از متهمان پرونده اغتشاشات پس از انتخابات ریاست جمهوری 22 خرداد ساعت 9 و پنج دقیقه صبح شنبه به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار قضایی و حقوقی ایرنا، این جلسه دادگاه که تا ساعت 12 و 30 دقیقه ظهر طول کشید. این جلسه پس از آن پایان یافت که قاضی صلواتی جلسه را برای تنفس تعطیل کرد و گفت جلسه بعدی دادگاه متعاقبا اعلام می شود.
بلافاصله پس از تعطیل شدن جلسه دادگاه ، دو نشست مطبوعاتی با حضور دو به دوی چهار تن از متهمان این پرونده یعنی محمد علی ابطحی و محمد عطریانفر و نیز مازیار بهاری و کیان تاجبخش برگزار شد .
خبرنگاران از ساعت هفت و نیم صبح در محل دادگاه کیفری استان تهران منتظر ورود به محل جلسه دادگاه بودند که سرانجام ساعت هشت و 10 دقیقه صبح وارد شدند. ساعت هشت و 20 دقیقه غلامعلی ریاحی وکیل برخی از بازداشت شدگان وارد سالن شد و در جایگاه وکلا نشست .
دو نماینده دادستان تهران نیز از ابتدای صبح در جایگاه نمایندگان دادستان در محل برگزاری جلسه دادگاه حضور داشتند.

ساعت هشت و 30 دقیقه تعداد زیادی پوشه های صورتی رنگ روی میز رییس دادگاه قرار گرفت .
حدود ساعت 9 ، متهمان وارد محل برگزاری جلسه دادگاه شدند.از جمله متهمان سرشناس این پرونده عبدالله رمضان زاده، محسن میردامادی، محمد علی ابطحی ، محسن صفایی فراهانی، محسن امین زاده، بهزاد نبوی، محمد عطریانفر ، مجید سعیدی، کیان تاجبخش وحسین باستانی بودند که در حالیکه لباس طوسی رنگ زندان بر تن و دمپایی سفید بر پا داشتند وارد شدند و برخی از آنها با خبرنگاران حال و احوالپرسی کردند.
علاوه بر متهمانی که بیش از 30 نفر بودند و لباس زندان بر تن داشتند، تعداد دیگری از متهمان این پرونده نیز با لباس شخصی در جلسه حضور یافتند .
ساعت 9 و پنج دقیقه قاضی صلواتی در جایگاه رییس دادگاه قرار گرفت و با تلاوت آیاتی از قرآن کریم جلسه دادگاه رسمیت یافت.
برای پوشش خبری نخستین جلسه دادگاه صرفا خبرنگاران خبرگزاری های داخلی و نیز صدا و سیما حضور داشتند .
قاضی صلواتی پس از تلاوت قرآن کریم اعلام جلسه دادگاه را در 10 مرداد 88 اعلام کرد و گفت: شروع جلسه رسیدگی به اتهامات عناصر دخیل در آشوب های اخیر تهران بصورت علنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی را اعلام می کنم .
وی افزود: برای هر یک از متهمان کیفرخواستی جداگانه و انفرادی از سوی دادستان عمومی و انقلاب تهران صادر شده و به لحاظ ارتباط افراد و عناصر موثر در این فتنه وسازمان یافتگی این جریان ، ابتدا اجازه داده می شود که مطالب عمومی مرتبط به این جریان قرائت و دلایل و مستندات آن ارایه شود و سپس در خصوص هر یک از متهمان کیفرخواستی اختصاصی ارایه می شود.
عبدالرضا محبتی نماینده دادستان تهران بود که حدود دو ساعت به قرائت بیان کیفرخواست عمومی پرداخت که این کیفرخواست و اظهارات نماینده دادستان پیش از این روی خروجی ایرنا مخابره شده است .
پس از قرائت کیفرخواست، قاضی صلواتی اعلام کرد که یکی از متهمان یعنی محمد علی ابطحی تقاضای وقت کرده و از رییس شعبه 15 دادگاه انقلاب درخواست ارایه توضیحاتی را که به اعتقاد وی جنبه عمومی داشت، کرده بود .

***متن اظهارات ابطحی در جلسه دادگاه
به گزارش روز شنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا،‌"محمدعلی ابطحی" در سخنان خود که حدود 28دقیقه به طول کشید افزود:‌ دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، انتخاباتی واقعا فوق العاده بود، از 40میلیون رای مردم به راحتی نمی توان گذشت، من در جبهه اصلاحات جزء کسانی بودم که با انتخاب موسوی مخالف بودم، سال 84 نیز مخالفت خود را دراین خصوص اعلام کردم.
وی اظهار داشت: چون عدم حضور وی در 20 سال گذشته می توانست توهماتی را برای وی و آسیب های جدی را برای کشور ایجاد کند.
به گفته وی،‌ انتخابات این دوره خیلی متفاوت و پرسابقه بود، دو سه سال برای آن کار شده بود و جریان اصلاح طلب معتقد بود اگر در این انتخابات بعد از سه انتخاب پیروز اصولگرایان، پیروز شوند در واقع نوعی محدود کردن رهبری و مهار اعتقاد جامعه نسبت به رهبری در پشت ذهن برخی ها است و من به این اعتراف می کنم.
ابطحی به پشتوانه خارجی در این انتخابات اشاره کرد و با اشاره به رفت و آمدها و سفرهای خاتمی به خارج از کشور گفت: سفرهای وی تبلیغاتی بود و این انتخابات تنها شانس اصلاح طلبان بود.
وی به فعال شدن رسانه های مجازی قبل و بعد از انتخابات اشاره کرد و گفت: "تقلب" از زمانی ‌اسم رمز یک نوع شورش شد که در آن فعال شدن نیروها و لشکر سازی برای تقلب و تمرین پهن شدن مردم در خیابان ها وجود داشت.
وی با اشاره به سفر خود با خاتمی در سال 76 از شهر ری تا پاسداران،‌گفت: ما تمرین گسترده نگهداری مردم در خیابان ها را کردیم چراکه این تمرین در چارچوب تقلب در انتخابات خیلی معنی دار است.
ابطحی به نقش "اس ام اس"، "فیس بوک" و "اینترنت" دراین ماجرا اشاره کرد و گفت: انقلاب رنگین و یا مخملین که نماینده دادستان اشاره کردند ظرفیتش وجود داشت، ولی نمی دانم برای آن هدفی وجود داشت یا نه ؟
عضو مجمع روحانیون مبارز افزود: اگر این ظرفیت در کشوری کمی ضعیف تر از ایران به وقوع می پیوست احتمال پیروزی آن بیشتر بود.
وی، اعلام زود هنگام پیروزی از سوی موسوی در شب انتخابات و تبریک خاتمی به وی را نشاندهنده تفاوت در بحث تقلب عنوان کرد و گفت : تقلب واقعا در ایران وجود نداشت در انتخابات گذشته فلاصله کروبی و احمدی نژاد کمتر از نیم میلیون رای بود، ولی خاتمی کلمه تقلب را نپذیرفت و عنوان تخلف را مطرح کرد، ولی تعجب می کنم الان بحث 11 میلیون تقلب مطرح می شود.
ابطحی اظهار داشت: خیلی از دوستان چه آنها که بازداشت شده اند و چه آنها که بازداشت نشده اند، گفته بودند احتمال تقلب بین 1 تا 2 میلیون در بدترین موقعیت وجود دارد و اگر از این عبور کنیم کاندیدای اصلاح طلب پیروز است.
وی گفت: به اعتقاد این دوستان آرای احمدی نژاد مشخص است هرقدر از آرای وی کم شود به سبد اصلاح طلبان ریخته می شود.
وی تصریح کرد: "ما اصلاح طلبان همه صداها را نمی شنیدیم، فقط صداهای بلندتر را می شنیدیم و صداهای عمومی و صداهای را که باید می شنیدم، نمی شنیدیم ."
وی اظهار داشت: این توهم بزرگی بود که آقای موسوی پیدا کرد و گفت که تقلب با 11 میلیون امکان پذیر است، این درحالی است که در یکی از جلسات مجمع روحانیون مبارز یکی از اعضا گفته بود اگر تمام تخلفات هم مورد پذیرش قرار بگیرد 700تا 800 هزار رای می شود.
ابطحی افزود: دو تا سه ماه قبل از انتخابات در مورد موسوی گفتم که یک هنداونه سربسته است و او به خاطر توهماتی که در ذهن دارد، فکر می کند ظرفیت برای ایجاد حمایت از وی بوده است درحالی که این ظرفیت ها برای حضور جدی خود افراد بود.
وی تصریح کرد: "در جلسه ای مشترک هاشمی، موسوی و خاتمی هم قسم شدند که همدیگر را تنها نگذارند. معلوم نبود این هم قسمی برای چه بود، ولی قسم برای حمایت از موسوی نبود."
ابطحی گفت:‌ موسوی شاید کشور را نمی شناخت ولی خاتمی همه اتفاقات و اقتدار نظامی کشور و اقتدار رهبری را می دانست، ولی از موسوی حمایت می کرد که این معنای خائنانه ای برای کشور دارد.
وی افزود: هاشمی رفسنجانی هم قصد انتقام از احمدی نژاد و رهبری را داشت که به نظر من هم قسم شده بود.
وی اضافه کرد: فردا روزی که مردم تظاهرات غیرقانونی کردند، مجمع روحانیون مبارز تشکیل جلسه داد و از مردم به خاطر این تظاهرات غیرقانونی تشکر کرد در حالیکه این مجمع منتسب به امام و رهبری است.
وی با بیان اینکه امام حفظ نظام را از نماز و روزه و حج واجب تر می دانستند ، با اشاره به مساله نهادینه شدن دمکراسی در کشور گفت: حق نداشتند همه ظرفیت های اصلاحات و مردمسالاری را به پای موسوی بریزند.
وی با بیان اینکه جریان اصلاح طلب تحقیر شده است، گفت: " من هم طرفدار رییس جمهوری احمدی نژاد نبودم، ولی وقتی 11 میلیون رای بیشتر آورد باید به عنوان یک فرد طرفدار آزادی و مردم سالاری این رای را پذیرفته و اعتراف می کنم به تاریخ عظمت ایران و دموکراسی خیانت کردیم که این را نپذیرفتیم."
عضو جامعه روحانیون مبارز گفت:‌ اگر خاتمی و موسوی همان شب یک پیام کوتاه تبریک به احمدی نژاد می دادند در تاریخ ایران سربلند بودیم.
ابطحی گفت: من از رفتن خود به یک تجمع غیرقانونی به همراه آقای کروبی عذرخواهی می کنم.
وی افزود: من غرض شخصی با موسوی ندارم اما اینکه آقای موسوی پیام داده بود چیزی برای از دست دادن ندارد، باید بگویم وقتی 13 میلیون رای مردم را به خود اختصاص داد و آشوب ها را پیگیری کرد ، ملت ایران و نظام و انقلاب خیلی چیزها را از دست داد.
وی اضافه کرد: ما می توانیم بیشترین محل جذب سرمایه گذاری در کشور باشیم . موسوی می گفت من طرفدار مردم مسلمان هستم اما باید گفت که این آشوب ها همه دلبستگی ها را از بین برد.
ابطحی گفت: موسوی "توهم "طرفداری از خط امام را به طور جدی داشت و حتی این توهم را داشت که طرفداری او بیش از رهبری است، هیچ کس نمی تواند در این نظام روی امام تاکید کند و بعد کاری کند که نظام دچاز آشوب شود.
"اگر رهبری نبود، واقعا این نخبگانی که سابقه خوبی ندارند و اگر رهبری یک گام به عقب می نشست امروز منطقه ناامن هلال ایران، افغانستان وعراق را داشتیم."
وی افزود:"‌تقلب "حرف دروغی بود تا راهپیمایی بی هدف زنجیره ای پشت آن صورت گیرد و ایران مثل عراق و افغانستان شود.
ابطحی گفت: اگر جایی غیر از ایران بود ، همه چیز برای ایجاد این هلال ناامن وجود داشت که در اینجا باید از تیزهوشی رهبری و سربازان بی نام و با نام جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد .
وی تصریح کرد: ما فقط نیمی از شجاعت را تعریف کرده ایم اما شجاعت بزرگتری هم وجود دارد و آن این است که اگر انسان به دیدگاهی برسد که به نفع جامعه است،باید آن را شجاعانه مطرح کند و روی آن بایستد که این امر از شجاعت اپوزیسیون در مقابل حکومت مهمتر است .
ابطحی گفت: برایم مهم نیست که نتیجه دادگاه و پرونده ام چه می شود اما با شجاعت دیدگاهم را بیان می کنم .
وی تصریح کرد: تقلب حرف دروغی بود تا راهپیمایی بی هدف زنجیره ای پشت آن صورت گیرد تا ایران، مثل عراق و افغانستان شود. تقلب حرف دروغی بود تا جامعه دچار آسیب و سختی شود.
ابطحی گفت: شاید من هم اگر می خواستم کشور را اداره کنم ، اول درباره عناصر موثر این جریانات تصمیم گیری می کردم و قصد آشوب در ذهن من وجود داشت.
وی افزود: 13 میلیونی هم که به موسوی رای دادند افتخاری 40 میلیونی را آفریدند باید روشی را پیدا کنیم تا اینها را همه جذب کنیم.
ادامه دارد....

نظرسنجی

  شما طرفدار کدام تیم لیگ برتری هستید؟


 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
// setTimeout(function () { // GetMihanBlogShowAds(); // }, 1000);
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو